ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Pokud Vám budu každých 5 minut volat s otázkou na stav opravy, opravíte to rychleji?

Pravděpodobně ne, jelikož musíme přestat dělat to co právě děláme a odpovědět na Váš telefonický dotaz 🙂 Náš zakázkový systém automaticky posílá na email změny stavu Vaší zakázky, případně i informaci kdy je hotovo. U některých závad je potřeba více času na diagnostiku k odhalení původce problému. Pokud přeci jen máte dotaz v jakém stavu je Vaše oprava, napište nám email.

Jak dlouho vydrží počítač po Vaší opravě? Jaká je záruka na opravu? Není lepší koupit novou základní desku?

Poskytujeme 1 rok omezené záruky na naší opravu, to znamená že po naší opravě bude počítač fungovat minimálně 1 rok, samozřejmě pokud opět nedojde k polití počítače. Macbooky bohužel nejsou vodotěsné. Byli jsme několikrát svědky toho, že i základní deska z autorizovaného servisu může být po nějakých opravách. Rozumějte, že oprava počítače není to samé jako koupit si nový počítač, je to ale rozhodně levnější. Nejsme jasnovidci, proto nedokážeme přesně určit jak dlouho bude Váš počítač po opravě ještě fungovat.

Vaše oprava je drahá, viděl jsem na internetu cenu opravy kolem 2000 korun. Můžete být levnější?

Ne. Kvalitní oprava není levná, levná oprava není dobrá.

O Vašich službách jsem nevěděl/a, v autorizovaném servisu mi řekli, že oprava není možná a mám si koupit nový počítač.

Můžete věřit čemu chcete :), ale náš servis dokazuje, že je oprava skutečně možná, sledujte fotky z našich oprav na webu, facebooku či instagramu.

Můj Mac potřebuje objednat čip z Číny, co to je za nesmysl? Je to originální díl?

Zavolejte přímo do Applu na infolinku a stěžujte si, že neprodávají své náhradní díly. Řekněte jim, že zákazníci by měli mít přístup k náhradním dílům a měli by mít možnost opravit si vlastní počítač když přestane fungovat. Apple poskytuje díly pouze autorizovaným servisům, které umí vyměnit pouze 3 části počítače: Vrchní díl – Displej, Spodní díl – Topcase ( hliníkový díl s klávesnicí, trackpadem a baterií dohromady ), Základní deska – Logic Board.

My objednáváme díly z Číny, jelikož nikdo jiný je neprodává, tyto díly jsou sundané z vyřazených desek  – toto je jediný zdroj náhradních dílů a jediný způsob jak opravit Vaši desku za rozumné peníze.

Právě jsem si vylil/a sklenici vody na můj MacBook. Kamarád mi doporučil zasypat ho rýží, a za pár dní zapnout, je to správně?

Toto je jeden z nejhorších mýtů a nesmyslů, který vznikl asi v rámci nějaké lidové slovesnosti. Oxidace vzniká okamžitě po polití, v Macu je stále připojená baterie, to znamená že deska se může poškodit okamžitě. Rýže v počítači může dokonce nadělat víc škody či užitku.

Rýže nevysuší mac od tekutiny!

Pokud ale znáte nějakou speciální odrůdu která umí počítače opravit, to by nám vyřešilo spoustu času a peněz 🙂

Z Vašich fotek oprav vidím, že pájíte na desku nějaké dráty, vypadá to děsivě, co to je?

Jedná se o speciální izolovaný vodič, který používáme pokud je uvnitř základní desky spálená vodivá cesta, kterou nelze opravit jinak.

Adresa pro zaslání zařízení

MacPopdora s.r.o
Na Bělidle 3, Praha 5, 150 00

Nebo si objednejte náš svoz

Objednávka svozu a nezávazné kalkulace opravy